Na stronie Instytutu w zakładce "o nas" czytamy:

Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

I to jest całkiem niezły wstęp, ale muszę dodać coś od siebie. IM to organizacja której zadaniem jest edukować. Kojarzy się to dość ponuro (szkoła, ławka, oceny, blech) ale jest jedna podstawowa różnica – Instytut edukuje tylko tych, którzy chcą się uczyć. To już spora zmiana

Poza setkami ciekawych artykułów na różne tematy – ekonomia, polityka, folozofia, bieżące wydarzenia itp. – znaleźć tutaj można sklep z książkami (większość już mam na półce), kilka świetnych pozycji udostępnionych za darmo, opis projektów przeszłych, obecnych i przyszłych Instytutu, przydatne kontakty i jeszcze kilka rzeczy.

Link: http://mises.pl

Kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCjbktcDIegqSKcjLnj9sRuw