Herbata z polskiego klasztoru

Niedaleko miejsca, w którym mieszkam znajduje się klasztor Karmelitów Bosych. Poza modlitwą i życiem w ubóstwie robią oni tam różne rzeczy – w tym jak się niedawno dowiedziałem herbatę.

Oczywiście herbata nie jest hodowana ani w klasztorze ani nigdzie w pobliżu. Jak każda inna firma przetwórcza w kraju zakonnicy sprowadzają herbatę zza granicy i dodają do niej aromatów, dodatków oraz pakują już na miejscu.

Dowiedziałem się tego od mojego znajomego, który dorabia tam w czasie wolnym od nauki. Wysłał mi zdjęcia dostępnych produktów, żebym mógł wybrać, które mi przywiezie. Obecne tam były herbata czarna z płatkami róż, zielona z miętą, honeybush oraz herbata biała. Mając nadzieję na czystą herbatę (w końcu w nazwie każdej innej były dodatki, a w tej nie) wybrałem herbatę białą. I tak miałem sobie ją kupować w najbliższym czasie, więc wszystko się zgrało.

Okazało się, że do białej herbaty dodano kwiaty herbaty, eukaliptus i aromaty. Skutkiem tego po zaparzeniu nie czułem praktycznie smaku herbaty, a tylko rzeczony eukaliptus i aromaty. Słodkie aż może nawet mdłe. Nie spodziewam się pić tego zbyt często, a może nawet komuś sprezentuję. Niemniej o ile szczerze opisałem swoje odczucia, o tyle nie chcę tutaj rozsiewać antyreklamy, bo jeżeli ktoś lubi aromatyzowane herbaty z dodatkami to rzeczona herbata od Karmelitów Bosych jest całkiem wysokiej jakości przy całkowicie typowej cenie – 28zł /100g. Dodatków jest całkiem sporo, a aromaty gdyby tylko były mniej słodkie nawet by mi smakowały. Przypominam, że nie słodzę herbaty, stąd zwiększona wrażliwość na słodkość naparu.


Na zdjęciach omawiana herbata. Z racji bycia dość zajętym nie mam ostatnio czasu robić tylu zdjęć ilu bym chciał, ale to się wkrótce zmieni. O ile uważam, że zdjęcia samej herbaty robię całkiem niezłe (może nie dzisiejsze, ale jednak), o tyle zdjęcia opakowań herbaty żywcem mi nie wychodzą ;/

Comments

(0 Comments)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *