Włam się do mózgu – tym razem swojego.

Skończyłem niedawno książkę „Włam się do mózgu” autorstwa Radosława Kotarskiego z Polimaty (albo domowa: http://polimaty.pl/)

Długo na tę książkę czekałem, wobec czego moje oczekiwania wobec niej rosły i rosły. Jednak nie zawiodłem się na niej – a nawet zaskoczyła mnie byciem jeszcze fajniejszą niż się spodziewałem!

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy i nad czym zachwyt towarzyszył mi przez całą książkę było formatowanie. Krótkie (rzadko przekraczające pół strony) akapity, oddzielone przerwą, bez wcięcia przywodziły na myśl posty na facebooku – pod względem układu tekstu ten post też będzie tak wyglądał. Przypadła konkretna, nie przypadkowa i wyrazista kolorystyka – poza kolorem białym dominował przyjemny kolor żółty, zwracający uwagę, ale nie rozpraszający. Bardzo dobrze wykorzystany w przypisach, które wcale nie muszą się znajdować na dole strony, bądź (o zgrozo) z tyłu książki.

Zdjęcia czasami bardzo luźno związane z tematem rozdziałów (nie licząc tych otwierających rozdziały, które zawsze ściśle się z tematem wiązały) również załączone w nieprzeszkadzający i miły sposób.

W książce opisanych jest 13 metod polepszających nasze długotrwałe zapamiętywanie. Przy czym kilka kilka z nich się pokrywa, a jedna jest tak naprwdę meta metodą, jednak to w niczym nie umniejsza ich wartości. Co do wartości merytorycznej – ją zweryfikuję na sobie w najbliższych miesiącach i latach, jednak łechce moje ego fakt, że część z opisanych technik nieświadomie już stosowałem. 

Ogółem wydaje mi się, że jestem tzw. ‚targetem’ tej książki. Nawet żarty w większości przypadły mi do gustu – chociaż miejscami było ciężko ;D

Może tylko okładka mogłaby być twardsza, ale nie można mieć wszystkiego.

Wrzucam filmik promocyjny jaki Radek wstawił w dniu premiery. Moim zdaniem zrobili dobrą robotę marketingową – ilość sprzedanych egzemlparzy zdaje się to potwierdzać – przekroczyli 40 000 na pewno.

Comments

(0 Comments)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *