The Tom Woods Show Challenge

Zrobiłem to!

408 h 08 min 12 s – tyle zajęło mi w sumie osiągnięcie mojego osobistego celu – The Tom Woods Show Challenge. Czasem przysypiałem, czasem się nie skupiałem, kilku odcinków słuchałem dwa razy – ale w końcu się udało i to dokładnie na czas.

The Tom Woods Show moim podcastem roku 2017!

Na końcu 2016 roku szukałem jakiegoś ciekawego podcastu w języku angielskim – chciałem, żeby pomogło mi to w nauce języka, ale i wniosło do mojego życia coś więcej niż tylko kilka nowych konstrukcji językowych. Jeden z moich przyjaciół polecił mi podcast The Tom Woods Show – libertariański podcast prowadzony przez znanego w środowisku historyka Toma Woodsa (kto by zgadł?). 

The Tom Woods Show ma kilka zalet, dzięki którym od razu mi się spodobał – porusza ciekawe dla mnie tematy; wychodzi każdego roboczego dnia tygodnia (Tom jest pracoholikiem, rzadko sobie odpuszcza); powstało już (wtedy) ponad 800 odcinków, więc mogłem się nie ograniczać w słuchaniu;Thomas mówi wyraźnie i poprawnie, z dużym zasobem słownictwa z branży, którą zamierzam się zajmować, a przypominam, że w tym wszystkim chodziło o naukę angielskiego.

Po przesłuchaniu kilku wybranych odcinków spodobało mi się na tyle, że postanowiłem przez cały rok 2017 słuchać średnio dwóch odcinków dziennie – tak, żeby słuchać szybciej niż Thomas będzie nagrywał, żeby w końcu go dogonić. Łatwo policzyć ile to jest 2 x 365 – i tak się składa, że właśnie wczoraj (31.12.2017) skończyłem słuchać odcinka nr 730! <fanfary>

W tym czasie mój główny cel został przynajmniej w części spełniony, ponieważ po sobie czuję, że mój angielski się mocno poprawił, przynajmniej w rozumieniu ze słuchu. Ponadto odkryłem, że Tom Woods jest niesłychanie przyjemnym człowiekiem z niesamowitym zasobem wiedzy i umiejętnością przekazywania jej. Zaproszeni goście pochodzą z najprzeróniejszych środowisk, czasem to uprzejmi i wycofani naukowcy, a czasem Michael Malice (Twitter Michaela). Niemniej i tak najbardziej lubię odcinki, które Tom robi solo.

Nie potrafię ocenić, który spośród 730 słuchanych dotąd odcinków był najfajniejszy, więc wklejam link do 711 odcinka z Julie Borowski, bo był fajny i właściwie czemu nie.

Polecam twórczość Toma całym sercem – dokładniej możecie się z nią zapoznać na jego stronie domowej. Myślę, że Thomas często będzie się przewijał w moich wpisach!

Comments

(3 Comments)

 • tom ban

  w 2018 nagraj 400h swojego własnego podcastu to zrobię bombel challenge

  • Wojciech Dabek

   Jeszcze nie doskoczyłem do tego poziomu, ale może kiedyś

   • tom ban

    no trzymam kciuki

 • Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *